Tidsskriftet til gratis utdeling

Tidsskriftet til gratis utdeling

Mediebedriftene (MBL) skal snart flytte til nye lokaler og må derfor kvitte seg med både lagerplass og det de har lagret. Vi tilbyr våre medlemmer restopplaget av vårt tidsskrift!

Størstedelen av Norsk Mediehistorisk Forenings arkiv utgjøres av Pressehistoriske skrifter/Pressehistorisk tidsskrift i restopplag. Siden Foreningen ikke har kontorlokaler eller andre lagermuligheter tilbyr vi nå våre medlemmer restopplaget av vårt tidsskrift, de fleste nummer fra 1 til 20, til gratis avhenting hos MBL. Det er bare å komme innom MBL i Kongens gate 14, Oslo, og be om å få se restlageret. Ta med deg de eksemplarer du vil ha – og det hele er gratis!

Tidsskriftet er en enestående samling av forskning på norsk presse- og journalistikk-historie, med mange studier som er blitt standardverk om sitt emne. Les biografiske artikler om journalister og redaktører, temaartikler eller temanumre om alt fra partipressen til mediekonsernene!

Tilbudet gjelder nå før sommerferien setter inn.

Over sommeren flytter MBL til nye lokaler, og det gjenværende restlageret av tidsskriftet vil da trolig bli kastet.